Nėščiųjų oda – švytinti oda!

Kodėl kosmetologinės procedūros yra svarbios besilaukiančioms moterims? Kosmetologija – (gr. kosmetike(techne) – puošimo menas + logos – mokslas) – dermatologijos šaka, gražinanti kūno, ypač veido grožį; t.p. tai gydomoji kosmetika. 

Kosmetologija yra neatskiriama nuo dermatologijos, nors Lietuvoje dermatologai ne visada pripažįsta kosmetologiją tokią, kaip atskirą mokslo šaką. Kad pasirūpinti savo kūno oda, reikia nuolatinės estetinės priežiūros. Dermatologija gydo problemas, ligas, kosmetologas – padeda palaikyti, išlaikyti kūno, veido grožį, švarą, tai profilaktinė priežiūra. Kosmetologija taip pat išsprendžia ir daug odos problemų, kaip aknė, odos išsausėjimai. dėmės ir pan. Nuolat prižiūrint veido ar kūno odą, naudojant tinkamą kosmetikos produktą, Jūs turėsite gerus ar net puikius rezultatus, būsite patenkintos savimi ir daugiau mylėsite save, nes tiesiog pačios sau labiau patiksite. Turbūt žinote, kad moteris, kuri myli, prižiūri, puoselėja savo kūną, odą, ją daugiau myli ir kiti, ja daugiau žavimasi ir tokia moteris tiesiog tampa pavyzdžiu kitoms moterims. O būti pavyzdžiu kitiems, jausti žmonių simpatijas mums, moterims, tikrai patinka.

Būsimai mamai, kaip ir visoms moterims, reikia rūpintis savo oda. Kuo pilvukas didesnis, tuo kruopštesnės priežiūros reikalauja Jūsų oda. Ją reikia kasdien DRĖKINTI.

STRIJOS – aktuali nėščių moterų problema, kuri „kankina” daugelį moterų. Tačiau tai nėra taip baisu, kaip moterys įsivaizduoja. Kai kurių kosmetinių procedūrų pagalba galima strijas įveikti. Strijos – tai daugiau estetinė problema. Tai estetinis odos defektas, kuris gali sukelti ir daug psichologinių problemų. Moterys tuomet vengia dėvėti atviresnius, aptemtus rūbus, maudymosi kostiumėlį ir pan. Vėliau moterys ima gailėtis, kad per mažai laiko skyrė savo odai nėštumo metu, kad nesidomėjo, kokia yra profilaktika ir gydymo būdai. 

STRIJOS – tai šviesiai rožiniai ar balti, į randus panašūs odos ruoželiai, kurie atsiranda ant pilvo, krūtų, sėdmenų, pažastyse bei kitose kūno vietose. Strijų atsiradimo priežastys yra labai įvairios, tai priklauso nuo:

 • hormonų pokyčių
 • genetinio paveldimumo
 • odos būklės
 • staigaus svorio kritimo ir augimo
 • bręstant augimo metu.

Tuo metu, kai staiga netenkama ar priaugama svorio, gali susilpnėti odos jungiamasis audinys, sumažėti odos elastingumas, tuomet odai reikia daugiau maisto medžiagų. Hormonų pokyčiai (estrogeno, progesterono padidėjimas) nėštumo metu taip pat gali sukelti odos pokyčių. Dažnai padidėja odos pigmentacija, atsiranda pigmentinių dėmių ar paryškėja jau esančios dėmės, gali paryškėti odos kapiliarai. Didėjant gimdai, tempiasi pilvo oda, todėl susidaro įvairaus pločio ir ilgio rusvos juostos – nėštumo drūžės. Po gimdymo jos virsta baltomis blizgančiomis juostomis. STRIJOS atsiranda dėl elastinių odos skaidulų silpnumo. Tempiantis odai, ji tampa mažiau elastinga, o joje esančios elastinės skaidulos trūksta ir taip atsiranda žymės. Dažniausiai strijos vargina nuo šeštojo nėštumo mėnesio. 

Kokia yra profilaktika ir gydymas? Svarbiausia – sveika gyvensena ir visavertė mityba. Į racioną reikėtų įtraukti daugiau baltymų, iš kurių sintetinamas kolagenas ir elastinas, taip pat daug daržovių. Oda turi būti prižiūrima kasdien ir nuolat. Kuo oda daugiau drėkinama, tuo ji sveikesnė, minkštesnė, geriau tempiasi. Rekomenduojama naudoti pecialias kosmetines priemones, kurios tinka nėščiosioms moterims. Kosmetika, kurioje gausu grynos hialurono rūgšties, visada tiks nėščiųjų odai. Hialuronas giliai skverbiasi į odą, ją drėkina ir minkština, oda tampa švelni, minkšta, sudrėkinta. O tai ir yra svarbiausia – GILUS DRĖKINIMAS. 

Labai svarbu atsirinkti Jums tinkančią kosmetiką, kuri nealergizuotų, nedirgintų odos. Naudojant kosmetiką, neturi būti tempimo jausmo. Kosmetika turi būti iš kruopščiai atrinktų ingredientų, švari, natūrali! 

Nėštumo metu dažnai pasitaiko spuogų, kurie gali išnykti iškart po gimdymo. Spuogai ir odos pokyčiai atsiranda dėl hormonų pokyčių. Patarimai, kaip prižiūrėti probleminę, spuogų išvargintą odą: 

 • veidą plaukite du kartus dienoje, ryte ir vakare,
 • naudokite pienelį ir toniką vandens ir kalkių likučiams nuvalyti,
 • nespaudinėkite spuogų, nes galima užkrėsti odą, įnešti infekciją,
 • gerkite pakankamai skysčių, vandens, tai padės detoksikuoti organizmą iš vidaus,
 • valgykite daug vaisių ir daržovių, tai padės išlaikyti odą sveiką ir skaisčią,
 • venkite sintetinės, aliejinio pagrindo kosmetikos! Gerai plaukite teptukus (jei naudojate makiažo metu),
 • saugokite odą nuo tiesioginių saulės spindulių, per didelio karščio ir šalčio.

Taip pat labai svarbus momentas yra MASAŽAS. Masažą galite atlikti kosmetikos kabinete arba išmokti veido savi-masažo. Masažo metu gerinama kraujotaka bei stiprinami veido ar kūno raumenys. Masažas yra nepakeičiama priemonė, norint išlikti gražioms, jaunoms, sveikoms. Nėštumo metu rinkitės lengvus, švelnius, atpalaiduojančius masažus, po gimdymo ir maitinimo – modeliuojamuosius, limfodrenažinius, anticeliulitinius, Chiro masažus. 

Grožio namai MEGAMI nėščioms moterims siūlo itin natūralią, profesionalią FARMOGAL kosmetiką, kurią galite drąsiai naudoti visais nėštumo semestrais bei po gimdymo, maitinimo metu. FARMOGAL pagrindas – gryno hialurono rūgštis. Kosmetika sukurta iš itin atrinktų kokybiškų ingredientų, kosmetikos kokybę garantuoja ISO aplinkos ir kokybės sertifikatai. 

Taigi, mielosios būsimos Mamytės, rūpinkitės savimi, savo oda, savo grožiu nėštumo metu ir po jo, nes tik nuo Jūsų priklauso, kaip atrodysite nėštumo metu ir po gimdymo. 

Su linkėjimais,

Diana Bekasėnė