Veido oda vasaros metu

Vasarai jau įpusėjus, spėjus pasimėgauti saulės spinduliai pajūryje, pastebime, kad mūsų oda pagražėjo, paskaistėjo, įdegis suteikia odai gyvumo.  Tik ar teisingai mėgaujamės saulės voniomis, ar kruopščiai ir atidžiai prižiūrime veido bei kūno odą, ar mūsų oda gauna pakankamai drėgmės?

Vasara išties puikus metas nerūpestingai mėgautis saule. Tačiau daugelis turbūt pastebi, kad oda tampa labiau suglebusi, tarsi išsausėjusi arba atvirkščiai, labai riebi, veido oda greičiau užsiteršia, padaugėja inkštirų bei kitų odos problemų. Todėl labai svarbu net ir vasaros metu teisingai prižiūrėti veido ir kūno odą, išsiaiškinti koks yra tavo odos tipas ir kokią priežiūrą rinktis. Daugiausia priežiūros reikalaujantys odos tipai yra sausa oda ir riebi oda. 

Kaip prižiūrėti odą, jei turite sausą odos tipą, kuomet yra mažai riebalų, oda nesugeria pakankamai drėgmės? Odos sausumas vargina tiek sveikus žmones (ypač mažus vaikus bei vyresnio amžiaus žmones), tiek sergančius odos bei kitomis ligomis. Sausėjanti oda parausta, pleiskanoja, ima niežėti. Vėliau prarandamas odos elastingumas, vientisumas, atsiranda įtrūkimų, pro kuriuos gali patekti įvairių aplinkos medžiagų, alergenų, mikroorganizmų, kurie gali sukelti uždegimą. Sausa oda išskiria per mažai odai suvilgyti būtinų riebalų – sebumo. Sausai odai visų pirma trūksta vandens. Ją sausina daugybė išorinių aplinkos veiksnių, tarp jų: maža santykinė oro drėgmė, stiprus vėjas, šaltis, karštis, ultravioletiniai spinduliai. Norint prižiūrėti sausą odą, patariama praustis šiltu, o ne karštu ar per daug šaltu vandeniu. Vietoj muilo geriau naudoti kosmetinį pienelį ar švelnų, neerzinantį odos prausiklį. Šluostant odą vengti trynimo judesių, tik švelniai nusausinti. Su savo kosmetologe pasitarkite kokį kremą dienai bei serumą vakarui jums geriau naudoti. Sausos odos tipui labiausiai rekomenduojama stipriai drėkinančios kosmetikos linijos. Sausos odos priežiūrai reikia skirti ypatingai daug dėmesio. Būtina naudoti specialiai sausai odai skirtas priežiūros ir kosmetikos priemones.  

Kaip prižiūrėti riebią veido odą, seborėją? Riebi veido oda turi plačias, stambias poras, oda yra stora, blizganti, mažai jautri arba visai nejautri. Odos spalva gali būti pilka, nešviežia. Tad labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą namie. Ryte ir vakare rekomenduojama odą valyti medžiagomis, turičiomis savo sudėtyjenuriebinančių medžiagų. Valymui geriausiai tinka emulsijos arba geliai, sulaikantys vandenį. Oda turi būti pakankamai sudrėkinta. Tam naudojami kremai ar geliai, kurių sudėtyje yra minimalus riebalų kiekis. Jų dėka yra sumikštinamos atšerpetojančios ląstelės. Taip pat nepamirškite saugoti odą nuo ultravioletinių saulės spindulių. Naudokite kremus, savo sudėtyje turinčius UV filtrus. Riebiai odai taip pat tinka priežiūra, kurią galite susikurti iš savo sodo: du kartus per savaitę naudokite ramūnėlių, kalendulos, liepžiedžių ar eukalipto kompresus. 

Vyresnio amžiaus žmonės pastebi, kad vasaros metu oda greičiau suglemba, tarsi suvysta, atsiranda ar labiau pasimato pigmentinės dėmės. Taip yra dėl to, kad vasarą gauname daug saulės, nepakankamai gerai odą apsaugome nuo saulės ultravioletinių spindulių. Oda sensta kartu su visu organizmu. Joje sulėtėja medžiagų apykaita, odos mityba, suplonėja poodinis riebalinis sluoksnis, sumažėja odos elastingumas. Todėl brandesnei odai svarbu naudoti priemones, kuriose būtų vit. A, E, biostimuliatoriai, vaisių rūgštys. Kad oda būtų gražesnė ir atrodytų jauniau, rekomenduojama laikytis dienos ir miego režimo, daryti veido makštas, būtinai nuosekliai pasidaryti veido masažo kursus bei saugoti odą nuo ultravioletinių spindulių, kad išvengti senėjimo ir pigmentinių dėmių.

Kad mūsų oda net tik vasarą, bet ir žiemos metu būtų graži ir sveika, rinkimės subalansuotą mitybą, atkreipkime dėmesį į tai, ką valgome. Geriau daugiau vaisių bei daržovių, ir mažiau angliavandenių, miltinių patiekalų, aštrių produktų.

Jei norite daugiau sužinoti apie odos priežiūrą, išgirsti įvairių sprendimo būdų, išmokti veido ir kūno modeliuojamųjų technikų bei elegantiško vakarinio makiažo SAU gudrybių, Rugpjūčio 18 – 20 dienomis kviečiame išskirtiniam poilsiui kartu su MEGAMI grožio stovykla. Palydėkime vasarą prasmingai bei kupini jėgu rudens darbų startui. Grįžkime į darbų maratoną atsigavę ir kupini naujovių, kurias galėsime pasiūlyti savo brangiems klientams.Stovyklos metu ne tik intensyviai darbuosimės, tačiau taip pat skirsime daug dėmesio poilsiui ir asmeniniam tobulėjimui. Dieną pradėsime rytine treniruote, ir ją palydėsime jaukiomis vakaronėmis. O sekmadienį palydėsime daug besijuokdami su juoko jogos trenere Kristina. Grožio stovykla yra skirta kosmetologams, grožio, estetikos bei vizažo specialistams. SVARBIAUSIA, kad visas procedūras galėsite atlikti patys ir galėsite kolegų pagalba išbandyti jų poveikį ant savęs, tokiu būdu ne tik isisavinsite technikas, bet ir patys galėsite įsitikinti išskirtiniu procedūrų poveikiu bei pasiūlyti savo klientams būtent tai, kas atitiks jų lūkesčius. Tai ne tik darbinga stovykla, tai tuo pačiu ir SPA Jums patiems.