Kosmetologės patarimai kaip prižIūrėti odą atvėsus orams

Kasmet, artėjant šaltam žiemos orui, pajuntame, kad oda suskeldėja, išsausėja ir  galvojame, ką vėl daryti, kad to išvengti. Žvarbūs vėjai, sausas oras patalpose, nuolat karšto vandens naudojimas išsausina odą, ko pasekoje oda labiau tampa jautri, suglebusi, ne tokia gyvybinga ir spindinti, kaip šiltuoju metų laiku. Didžiausia problema šaltuoju metų laiku yra itin išsausėjusi, suskeldėjusi veido, rankų, lūpų oda. Ką daryti, kad to išvengtume?

Grožio klinikos MEGAMI kosmetologė Diana Bekasėnė pataria ką daryti, kad veido ir kūno oda būtų  sveika ir gyvybinga. Odos sausumas vargina tiek sveikus žmones, tiek mažus vaikus bei vyresnio amžiaus žmones, taip pat sergančius odos bei kitomis ligomis. Sausa oda gali būti dėl sutrikusios odos epidermio barjerinės funkcijos ir vandens netekimu, ko pasekoje oda būna šiurkšti, nelygi, atsiranda tempimo pojūtis. Jei atsiranda sausumas, oda parausta, pleiskanoja, ima niežėti. Vėliau prarandamas elastingumas, vientisumas, odoje atsiranda įtrūkimų, kurie gali sukelti uždegimą.

Labai svarbu yra teisinga sausos odos priežiūra. Kitu atveju, oda greitai praranda elastingumą, gali pasirodyti pirmosios raukšlelės, išsiplėsti kapiliarai. Sausa oda itin jautriai reaguoja į temperatūros svyravimus, ji linkusi į uždegimus, dažnai gali būti paraudusi. Tiek veido, tiek kūno oda dažnai šaltuoju metu suskirsta, pasidaro šiukšti. Todėl būtina teisingai prižiūrėti odą.

Svarbiausia ir pagrindinė taisyklė – nuolatinis tiek veido, tiek kūno odos drėkinimas. Drėkinamuosius kremus būtina naudoti dienos metu, ypač prieš einant į lauką ar planuojant ilgai leisti laiką uždaroje sausoje patalpoje. Taip pat rekomenduotina naudoti serumus, kurių sudėtyje būtų hialurono rūgšties, kad būtų pakankamas drėkinimas. Serumą naudokite prieš kremą. Priemones rinktis reikėtų su kosmetologo pagalba, kad būtų teisingai parinkti produktai pagal jūsų odos tipą ir problemą. Svarbu pakankamai drėkinti odą ir jokiais būdais nemaitinti jos riebalais, kuriose yra prisotintų riebalinių rūgščių. Sausai odai reikalingos medžiagos, artimos odos epidermio lipidams.

Prižiūrėta oda tampa tarsi aksominė. Kosmetines priemones ir procedūras reikia parinkti itin atsargiai. Esant sausai, jautriai odai, geriau nebandyti vis naujų kosmetinių preparatų. Geriausia priežiūra – tai kasdienė odos priežiūros programa, kurią sudaryti turėtų švelnūs pieneliai, tonikai, drėkinamieji kremai ir serumai bei žinoma, paakių drėkinamasis serumas. Taip pat svarbu reguliariai atlikti drėkinamąsias procedūras kosmetologo kabinete, kuris parinks būtent jūsų odai tinkamą procedūrą, patars kokias kosmetikos linijas naudoti. Odos valymo procedūros turi būti itin tausojančios, jų neturi būti per daug. Nerekomenduojama naudoti odos šveitiklius, tam labiau tiktų enzyminis pilingas, kuris padės pasiekti rezultatą švelnesniu būdu.

Odą būtina saugoti nuo ultravioletinių spindulių, vartojant nedidelį apsauginį faktorių. Atėjus vėsesniems orams, rekomenduojama įsigyti dieninį drėkinamąjį kremą su SPF 15, kad jis saugotų ir drėkintų jūsų odą. Saulės apsaugą galima sustiprinti prieš drėkinamąjį kremą naudojant serumą, kuriame gausu antioksidantų.

Esant šaltam laikotarpiui ne ką mažiau svarbu tinkamai prižiūrėti paakių odą. Epidermio sluoksnis aplink akis yra itin plonas, čia oda jautresnė, lyginant su kitomis veido sritimis. Žiemos laikotarpiu gali dažnai ašaroti akys, parausti oda, ko pasekoje gali greičiau formuotis raukšlės, atsirasti jautrumas. Todėl odai valyti aplink akis rekomenduojama naudoti tik švelnų pienelį, o odos elastingumui atkurti ir palaikyti – drėkinamąjį paakių serumą, kurio sudėtyje būtų hialurono rūgšties.

Kad jūsų lūpos būtų lygios ir švelnios, naudokite lūpų balzamą, kuriame nebūtų vazelino. Jeigu priemonės parenkamos tinkamai, jos tikrai padės išvengti lūpų skilinėjimo. Žiemą patariama naudoti natūralių aliejų priemones arba priemones su taukmedžio ar kakavos sviestu.

Sausas, šaltas oras daro įtaką visų tipų odai – net ir riebiai. Jei oda labai riebi, galima naudoti kremą arba losjoną, skirtą tik riebiai odai. Mišrios odos priežiūrai naudokite skirtingus kremus skirtingoms vietoms – lengvą drėkinamąjį kremą T zonai ir riebesnį – skruostams, kurie nuolat išsausėja ir parausta.

Kūno odą reikia tinkamai prižiūrėti ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir atvėsus orams. Kūną svarbu kasdien drėkinti, tepti drįkinamąjį kremą tiek ryte, tiek vakare bei bent kartą savaitėje pasidaryti švelniaą kūno šveitimo procedūrą. Naudokite kūno kremus, kuriuose būtų gausu drėkinamųjų ingredientų bei antioksidantų, tam, kad oda išliktų jauna, švelni ir lygi.